Gelred

 | تاریخ ارسال: 1397/5/28 | 

AWT IMAGE

معرفی:

GelRed یک رنگ فلورسانت بسیار حساس، فوق العاده پایدار و سازگار با محیط زیست می باشد که جایگزین مناسبی برای ماده خطرناک و سرطان زای اتیدیوم بروماید(Ethidium Bromide) است.

تاکنون تعداد زیادی ازاین ماده (GelRed) به مراکز مختلف درکشور جهت جایگزین نمودن Ethidium Bromide ارائه شده است و به دلیل استقبال بی نظیر مصرف کنندگان از ماده فوق، این شرکت به صورت انبوه آن را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد و آماده ارائه این محصول با قیمتی رقابتی و استثنایی می باشد.

موارد کاربرد:

  • رنگ آمیزی dsDNA، ssDNA و RNA در ژل آگارز به صورت Precast و Post gel

  • رنگ آمیزی dsDNA، ssDNA و RNA در ژل پلی اکریلامید به صورت Post gel

  • قابل استفاده در روش های Restriction digest, Sequencing, Cloning

ایمن بودن GelRed

  • با توجه به اینکه ماده اصلی تشکیل دهنده این محصول فلورسنت می باشد، لازم است بی خطر بودن آن را ثابت کنیم لذا برای اطمینان از ایمن بودن این ماده به آدرس http://biotium.com/wp-content/uploads/2013/07/GR-GG-Safety.pdf مراجعه فرمائید. همچنین GelRed قبلاً به بخش میکروب شناسی انستیتو پاستور ایران جهت ارزیابی کیفی ارائه گردیده و عدم موتاژن بوده آن تایید شده است.

  • لذا درصورت لزوم شرکت زیست فناوری کوثر آماده ارائه تاییدیه های دریافت شده از مراکز معتبر (مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران- شهید بهشتی- پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک- بیمارستان ها و مراکزتحقیقاتی و...)می باشد.

لازم به ذکر است، متاسفانه مشاهده شده است که بعضی از شرکت ها با تهیه ژل رد با غلظت 10000Xو رقیق کردن آن (مثلاً تبدیل به  10X ویا 100X) وفروش آن با قیمتی پایین تر، این شبهه را ایجاد می کنند که قیمت این شرکت بیشتر از رقبا می باشد. باید گفته شود اولاً ازنظر قیمت برای مقدار مصرفی برای هر ژل شاید چندین برابر گران تر از قیمت واقعی (10000X) را می بایست مصرف کننده پرداخت کند و دوم اینکه به علت رقیق شدن پس از مدت زمان کوتاهی کیفیت ماده شدیداً کاهش یافته و از بین می رود.

نکته: کمپانی سازنده، GelRed با کد 41003 را فقط به صورت 10000X به بازار ارائه می کند.

ویژگی ها و مزایای GelRed

1- برتری نسبت به اتیدیوم بروماید: بر اساس مقالات ارائه شده و تست های انجام شده در سایت Biotium این ماده کاملاً امن و فاقد سرطان زایی می باشد و تفاوت بسیار زیادی با ETBrr دارد.

GelRed™ Is Superior to EtBr

AWT IMAGE

2- برتری نسبت به SYBR Safe: اگر چه در سال های اخیر از SYBR Dyeها به عنوان جایگزین ایمن تری نسبت به EtBr استفاده شده ولی همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید SYBR Dye به سرعت وارد سلول Hela می شود و DNAA میتوکندری و هسته را رنگ میکند و در غلظت های بالا موتاژن می باشد در حالی که با استفاده از GelRed حتی پس از گذشت نیم ساعت هیچ نشانی از وجود رنگ فلورسانت در سلول مشاهده نشده است. همچنین  GelRed دارای حساسیت بسیار بالاتری نسبت به SYBR Safe میباشد.

AWT IMAGE AWT IMAGE

SYBR® Safe                       GelRed™d

3-سازگاری با محیط زیست: GelRed تستهای مختلفی را برای حذف آسان از محیط گذرانده است، بدین معنی که مانند EtBr سمی نیست و نگرانی برای دور ریختن آن وجود ندارد و به آسانی در محیط زیست تجزیه می شود.

4- پایداری بالا : GelRed در دمای اتاق برای مدت طولانی قابل نگهداری است و همچنین مقاوم به ماکروویو می باشد و لذا بارها می توان ژل استفاده نشده و یا حتی استفاده شده را استفاده کرد.

5- انعطاف پذیر برای روش های مختلف: از  GelRed میتوان به صورت Pre Cast و همچنین  Post gel استفاده کرد.

6- سازگاری کامل با استاندارد UV Transilluminator : تنظیمات دستگاه gelduc که قبلاً با EtBr برنامه ریزی شده است بدون نیاز به تنظیم مجدد قابل استفاده برای GelRedd می باشد.

7-مقرون به صرفه بودن: طی بررسی های صورت گرفته از هرعدد GelRed 10000X دست کم جهت انجام 60.000 هزار تست PCR می توان استفاده نمود.

Company Amount Description Cat-No.
Biotium 0.5ml GelRed Nucleic Acid Gel Stain, 10,000X in water 41003-0.5